Foursquare – Swarm Hesap Kapatma

Foursquare 2009 yılında New York’ta kurulmuş konum tabanlı bir sosyal paylaşım sitesidir. Akıllı telefonlara kurduğunuz Foursquare uygulaması ile bu sosyal ağı kullanabilirsiniz. Bu ağ yerel arama ve tavsiye sistemidir. Ayrıca dünyanın her yerinden seveceğiniz mekânları bulmanızı sağlar. Foursquare bu özelliği ile dünya genelinde en çok kullanılan sosyal ağlardan biri oldu. Dennis Crowley ve Naveen Selvadurai tarafından kurulan ve İnternet kullanıcıları arasında hızla popüler olan Foursquare, 5 Mayıs 2014 tarihinde yer bildirimi için Swarm isimli bir uygulama yayınladı. Yer bildirimi Swarm’dan yapılırken mekân değerlendirmesi ve tavsiyeler Foursquare üzerinden yapılmaya başlandı. Bu durum uygulamanın kullanımını azaltsa da iki uygulama da milyonlarca kullanıcıya sahip. Bu kullanıcılar arasında gizlilik, güvenlik ve diğer nedenlerden dolayı hesaplarını kapatmak isteyenler elbette olacaktır. Bu başlıkta Foursquare – Swarm hesap kapatma işlemini yapmak isteyen kullanıcılara yardımcı olacağız.

Foursquare-Swarm hesabı nasıl kapatılır?

Hesabınızı kapatmak için bilmeniz gereken tek şey kullanıcı adı ve şifrenizdir. Bu bilgiler olmadan hesabınızı kapatmanız mümkün değildir. Giriş bilgilerinizi hatırlamıyorsanız Foursquare giriş sayfasında, şifre girilen kutucuğun karşısındaki “Şifreni mi unuttun?” bağlantısına tıklayın. Bu kısımdaki yönlendirmeleri takip ederek hesabınıza yeni bir şifre oluşturun ve hesap kapatma işlemine devam edin. Diğer sosyal ağlar gibi Foursquare de hesap kapatma işlemine mobil cihazlar üzerinden izin vermemektedir. Bu nedenle ya masaüstü veya dizüstü bilgisayar kullanmalısınız ya da mobil cihazınızın (tablet & telefon) İnternet tarayıcısını “Masaüstü Sitesi İste” özelliği ile çalıştırmalısınız. Cihaz işi tamamsa aşağıdaki adımları takip ederek Foursquare-Swarm hesabınızı kapatın.

  1. Foursquare resmi İnternet sitesine girin. (tr.foursquare.com)
  2. Sağ üst köşedeki “Giriş Yap” düğmesine tıklayın.
  3. Facebook hesabınızla veya kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yapın.
  4. Giriş yaptıktan sonra aşağıdaki hesap kapatma linkine tıklayın.
  5. Foursquare-Swarm Hesap Kapatma Linki: https://tr.foursquare.com/delete_me
  6. Foursquare ve Swarm’dan ayrılma nedeninizi belirtin.
  7. Sayfanın alt kısmında bulunan “Delete Account” düğmesine tıklayın.
  8. Doğrulama için hesabınızın şifresini girin ve hesabınızı kapatın.

Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Yukarıdaki adımları tamamladığınızda Foursquare ve Swarm hesabınızı kalıcı olarak kapatmış olursunuz. Unutmayın! Bu işlemin sonucunda hem Swarm hem de Foursquare hesabınızı kapatılacaktır. Ayrıca tavsiyeleriniz, zevkleriniz, eklediğiniz arkadaşlarınız, takip ettikleriniz ve yer işaretleriniz kaybolacaktır. Hesabınızı kapatmadan önce iyi karar verdiğinizden emin olun. Çünkü hesap kapatma işlemini tamamladığınızda bütün verileriniz kalıcı olarak silinecektir. Hem Foursquare hem de Swarm verileriniz bir daha kurtarılamayacak.

Ekran Görüntüleri

Foursquare ve Swarm hesap kapatma işlemi bu kadar. Konuyla ilgili hemen hemen tüm bilgileri sizinle paylaştık. Yukarıda anlatılanlar dışında herhangi bir sorunla karşılaşırsanız, aşağıdaki yorum formunu kullanarak bize ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir