Hakkımızda

İnternet sabit ve mobil cihazları birbirine bağlayan bir iletişim ağıdır. İnternet’e bağlanabilmek için telefon hattı, kablo, uydu veya kablosuz yayınlar kullanılır. Geniş bant yani hızlı İnternet’ten önce ülkemizde İnternet kullanıcı sayısı oldukça azdı. İnternet kullanımı ADSL (Asimetrik Sayısal Abone Hattı) adı verilen geniş bant bağlantının ülkemizde kullanılmaya başlamasıyla artmaya başladı. Öyle ki 2014 verilerine göre ülkemizde İnternet kullanıcı sayısı 41 milyondur. Bugün Türkiye’de 45 milyonun üzerinde İnternet kullanıcı var. İnternet kullanımının artması sosyal paylaşım sitelerinin kullanımını da arttırdı. Facebook, Twitter ve Instagram gibi ünlü sosyal paylaşım sitelerinin aktif kullanıcı sayıları milyonları geride bıraktı. Dünya genelinde 2015 ikinci çeyrek sonuçlarında Facebook’un aylık aktif kullanıcı sayısı 1,48 milyar geride bıraktı. Bu rakama en büyük katkıyı yapan ülkelerden biri Türkiye’dir. Ülkemizde Dev sosyal ağın Türkiye’deki günlük aktif kullanıcı sayısı ise 26 milyonu geride bıraktı. Aynı durum Twitter için de geçerli. 2015 ikinci çeyrek sonuçlarında Twitter’ın dünya genelindeki aylık aktif kullanıcı sayısı 315 milyonu geride bıraktı. 2014 verilerine göre Twitter’ın Türkiye’deki toplam kullanıcı sayısı 11,5 milyonu buldu. Verilerden anlayacağınız üzere sosyal paylaşım siteleri milyonlarca üyeye sahip.

Bu kadar çok kişinin bulunduğu platformlardan elbette ayrılmak isteyenler olacaktır. İşte bu noktada Hesap Kapatma sitesini açma amacımız devreye giriyor. Sitemizde gizlilik, güvenlik ve benzeri sorunlar nedeniyle hesabını kapatmak isteyen kullanıcılara yardımcı oluyoruz. Hazırladığımız makaleler kullanıcılara aşağıdaki konularda yardımcı oluyor.

  • Hesap kapatma işleminin nasıl yapıldığı anlatılıyor.
  • Kapatılan hesaplara ne olacağı anlatılıyor.
  • Kapatılan hesapların geri getirilmesi hakkında bilgi veriliyor.
  • Hesap kapatma ile ilgili sıkça sorulan sorular cevaplanıyor.
  • Kullanıcılara hesaplarını kapatmadan önce bilmeleri gereken hususlar anlatılıyor.

Kullanıcılara daha fazla yardımcı olabilmek için makalelerde anlatılmayan sorunlar için e-posta ile destek veriyoruz. Ayrıca her sosyal paylaşım sitesi için ayrı, anlaşılabilir ve sonuç odaklı makaleler hazırlayarak ziyaretçilerimizin işini kolaylaştırıyoruz. Hazırladığımız makaleler kullanıcılara hesaplarını nasıl kapatacaklarını anlatıyor. Makaleler içerisinde “Hesap Kapatma Linki” ziyaretçilerle paylaşılıyor. Bu linkler sayesinde vakit kaybetmeden kolayca hesap kapatma işlemine geçmenizi sağlıyoruz.