Linkedin Hesap Kapatma

Linkedin, iş dünyasında kişilerin birbiriyle iletişim kurmasını ve bilgi alışverişi yapmasını sağlayan sosyal paylaşım sitesidir. İş odaklıdır ve profesyoneller içindir. 24 dilde hizmet vermektedir. 29 Ekim 2015 tarihinde Linkedin’in resmi blogundan yapılan açıklamaya göre kullanıcı sayısı 400 milyonun üzerindedir. Linkedin’in kullanıcı sayısı her geçen gün daha da artmaktadır. Bu kadar kalabalık bir platformda Linkedin’i Facebook gibi kullanan kullanıcıların sayısı da azımsanamayacak kadar fazladır. Bu kişiler iş odaklı sosyal paylaşım sitesini arkadaşlık sitesi gibi kullanarak kaliteyi düşürmektedirler. Eminim bu ve diğer nedenlerden dolayı Linkedin hesabını kapatmak isteyen birçok kullanıcı vardır. İşte bu noktada devreye biz giriyoruz. Bu başlıkta Linkedin hesap kapatma işlemini yapmak isteyen kullanıcılara yardımcı olacağız.

Linkedin hesabı nasıl kapatılır?

Linkedin’de hesap kapatma işlemi oldukça basittir. İşlem için bilmemiz gereken tek şey, kapatmak istediğimiz hesabın giriş bilgilerini bilmektir. Kapatmak istediğiniz hesabın kullanıcı adı ve şifresini biliyorsanız işleme başlayabilirsiniz. İlk olarak aşağıdaki hesap kapatma linkine tıklayın.

Linkedin Hesap Kapatma Linki: https://www.linkedin.com/secure/settings?closemyaccountstart

Yukarıdaki bağlantıya tıkladığınızda sizden hesabınıza giriş yapmanız istenecek. Açılan pencereye kullanıcı adı ve şifrenizi yazın ve giriş yapın. Giriş yaptıktan sonra Linkedin sizden, hesabınızı neden kapattığınızı öğrenmek isteyecek. Bu kısımda “Farklı bir profesyonel ağ hizmetini kullanıyorum.” seçeneğini işaretlemenizi tavsiye ederim. Hesap kapatma nedenini belirttikten sonra sayfanın alt kısmında bulunan “Devam” düğmesine tıklayın. Bu tıklama sizi “Hesap Kapatma Doğrulaması” başlıklı bir sayfaya yönlendirecek. Bu sayfadaki “Hesabı Doğrula” düğmesine tıklayın ve Linkedin’in yönlendirmelerini takip ederek hesabınızı kapatın.

Sıkça Sorulan Sorular

SORU: Linkedin hesabımı kapattım. Eski hesabıma ait e-posta adresiyle yeni hesap açabilir miyim?
CEVAP: Hesabınız kapatıldıktan sonra Linkedin’de doğrulanmış tüm e-posta adreslerinizi kapatma işleminden 24 saat sonra yeni üyelik için kullanabilirsiniz. Kapatılan hesapla ilişkili tüm doğrulanan e-posta adresleri, hesabınızın kapatılmasından itibaren 24 saat içinde yeni LinkedIn hesabı oluşturmada veya başka bir LinkedIn hesabıyla kullanım amacıyla kullanıma hazır olacaktır.

SORU: Hesabım kapatıldıktan sonra Linkedin profilimdeki verilere ne olur?
CEVAP: Hesabınızı kapattığınızda profiliniz anında devre dışı bırakılır. Linkedin’den kişisel bilgileriniz kaldırılır. Bağlantılarınıza ve hesabınıza eklediğiniz bilgilere erişemezsiniz. Profiliniz kimse tarafından görüntülenemez. Profilinizde topladığınız tüm tavsiyeler, onaylar ve diğer veriler kalıcı olarak ortadan kaldırılır.

SORU: Linkedin hesabımı kapattım ama hala arama motorlarında görünüyorum. Bu sonuçlar için ne yapabilirim?
CEVAP: Linkedin’in kapatılan hesapları arama motorlarından kaldırma gibi bir yetkisi yok. Zaten bunun olması imkânsız. Yahoo, Google, Bing, Yandex ve diğer arama motorlarının farklı farklı veri toplama tekniği vardır. Hesabınızı kapattıktan sonra kişisel bilgileriniz geçici olarak arama motorlarında görünebilir. Belirli bir süre sonra bu sonuçlar kalkacaktır. Arama sonucunun hemen kalkmasını istiyorsanız ilgili arama motoruna sonuç kaldırma talebinde bulunabilirsiniz.

SORU: Aktif olarak kullandığım iki ayrı Linkedin hesabı var. Bu hesaplardan birini kullanmak istiyorum. Hangisini kapatacağıma nasıl karar vereceğim?
CEVAP: Bu durumda hesaplarınızdan birini kapatmaya gerek yok. Linkedin’de yinelenen hesapları birleştirme hizmeti bulunmaktadır. Bu hizmeti kullanarak iki hesabınızı birleştirebilir ve Linkedin’i kullanmaya devam edebilirsiniz.

Dikkat Etmeniz Gerekenler

  • Premium hesabınızı iptal etmek için hesabınızı kapatmanıza gerek yoktur.
  • Hesabınızı kapattığınızda profiliniz görünür olmayacaktır.
  • Linkedin profilinize ait tavsiye ve onayların hepsi silinecektir.
  • LinkedIn hesabınızı kapatmanın en basit yöntemi hesap kapatma linkine tıklamaktır.
  • Hesap kapatma işleminden sonra verilerin kaldırılması 24 saat sürebilir.
  • Hesabınızı kapattıktan sonra hesabınıza erişmeniz mümkün değildir.

Ekran Görüntüleri

Linkedin hesap kapatma işlemi hakkında bilmeniz gereken çoğu şeyi makalemizde anlattık. Yukarıda anlatılanlar dışında herhangi bir problemle karşılaşırsanız aşağıdaki yorum formunu kullanarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

“Linkedin Hesap Kapatma” için bir yorum

  1. Merhaba,
    Hesabımı kapattıktan sonra 20 gün olmadı. Hesabıma tekrardan erişmek istiyorum. Nasıl bir yol izlememem gerekir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir