Outlook (Hotmail) Hesap Kapatma

Outlook ismi uzun süredir hayatımızda olsa da Hotmail kadar popüler değil. Outlook, eskiden MSN veya Hotmail olan ücretsiz bir e-posta sağlayıcısıdır. İnternet tarayıcısı ve mobil uygulamalar üzerinden kullanılabilen servis dünya genelinde olduğu gibi ülkemizde de oldukça fazla kişi tarafından kullanılmaktadır. Son yıllarda Google’nin ücretsiz e-posta servisi Gmail yanında sönük kalması Outlook’un (Hotmail) kan kaybetmesine sebep oldu. Artık Hotmail kullanmak istemeyen birçok kullanıcı var. Bu kullanıcılardan bazıları hesaplarını nasıl kapatacaklarını bilmiyorlar. Bu başlıkta Outlook (Hotmail) hesap kapatma işlemini yapmak isteyen kullanıcılara yardımcı olacağız.

Outlook (Hotmail) hesabı nasıl kapatılır?

Outlook (Hotmail) hesabını kapatmak için hesabınıza ait kullanıcı adı ve şifreyi bilmeniz gerekmektedir. Kapatılacak hesabın kullanıcı adı ve şifresini bilmiyorsanız, giriş ekranında bulunan “Parolamı unuttum.” bağlantısına tıklayarak hesabınızın şifresini yenileyebilirsiniz. Hesabınıza ait giriş bilgileriniz tamamsa işleme başlayabiliriz. İlk olarak Outlook.com’a bağlanın. Ardından e-posta adresinizi ve şifrenizi yazarak sisteme giriş yapın. Sisteme giriş yaptıktan sonra aşağıdaki hesap kapatma linkine tıklayın.

Outlook (Hotmail) Hesap Kapatma: https://account.live.com/CloseAccount.aspx

Hesap kapatma linkine tıkladıktan sonra açılan pencereden “İleri” butonuna tıklayın. Butona tıkladıktan sonra yeni bir pencere açılacak. Bu penceredeki bütün seçenekleri işaretleyin. İşaretleme işleminden sonra sayfanın alt kısmında bulunan “Yine de bu hesabı kapatmak mı istiyorsunuz? Gitmenize üzüldük. Gitmeden önce lütfen bize neden ayrıldığınızı anlatın.” bölümüne inin. Bu kısımda Outlook (Hotmail) hesabınızı neden kapattığınızı belirtmeniz gerekiyor. Bu kısımda “Artık Microsoft hesabı kullanmak istemiyorum.” seçeneğini seçmenizi öneririm. Hesap kapatma nedenini belirttikten sonra “Hesabı kapatılmak üzere işaretle.” bağlantısına tıklayın. Bu işlem sonrasında hesabınız kapatılma evresine geçer. Bundan sonra size düşen tek şey beklemektir. Outlook (Hotmail) 60 gün boyunca hesabı kapatılacaklar havuzunda bekletir. 60. günün sonunda hesabınızı kalıcı olarak kapatır.

Dikkat Etmeniz Gereken Hususlar

  1. Bu işlem sonrasında ödeme yaptığınız hizmetleri kaybedebilirsiniz.
  2. OneDrive erişiminiz kalkar.
  3. OneDrive’de önemli dosyalarınız varsa hesabınızı kapatmadan önce yedekleyin.
  4. E-posta adresinizi kullanan sistemlerde adres değişikliği yapmayı unutmayın.
  5. Microsoft hesabı kullanarak satın aldığınız içerikler çalışmayabilir.

Outlook (Hotmail) hesap kapatma işlemi bu kadar! Konuyla ilgili yukarıda anlatılanlar dışında bir sorunla karşılaşırsanız, aşağıdaki yorum formunu kullanarak bizden yardım talep edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir