Skype Hesap Kapatma

2003 yılında ilk sürümü yayınlanan Skype, İnternet üzerinden arkadaşlarınızıla iletişime geçmenizi sağlayan bir yazılımdır. Bilgisayarlar ve mobil cihazlarda kullanılabilmektedir. VoIP (Voice Over Internet Protocol) Sesli, görüntülü ve yazılı konuşma yapmanıza imkân sağlayan bu yazılım tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de oldukça fazla kişi tarafından kullanılmaktadır. Elbette bu yazılımı kullananlar arasında hesabını kapatmak isteyenler vardır. Bu makalemizde Skype hesap kapatma işlemini yapmak isteyen kullanıcılara yardımcı olacağız.

Skype hesabı nasıl kapatılır?

Skype hesap kapatma işlemi biraz zor. Facebook, Twitter veya Instagram gibi hesap kapatma bağlantısı yok. Skype’ta hesap kapatma için destek ekibine mesaj yollamamız gerekiyor. İşleme başlayalım. İlk olarak İnternet tarayıcınızdan Skype’a girin ve oturum açın. Ardından aşağıdaki destek ekibinin linkine tıklayın.

Skype Destek Linki: http://www.skype.com/go/contactcs

Destek linkine tıkladıktan sonra “Daha fazla yardım alın.” başlıklı bir sayfa açılacak. Bu sayfadaki “Devam” düğmesine tıklıyoruz. Bu tıklamadan sonra açılan sayfada bizden hangi konuda yardım almak istediğimiz sorulacak. “Choose a help topic” kısmından “Account and Password” seçeneğini seçiyoruz. Bu seçimden sonra yeni bir liste açılacak. O listeden de “Deleting an Account” seçeneğiniz seçiyoruz. Bu işlemin ardından “Select a contact method” isimli bir sayfaya yönlendirileceksiniz. Bu sayfadaki “Text chat support” bağlantısına tıklayın. Bu tıklamanın ardından sizden bilgi isterse girin ve “Next” düğmesine tıklayın. Bu aşamadan sonra bir chat sayfası açılacak. Açılan sayfadaki kişiyle İngilizce konuşmanız gerekiyor. İngilizce olarak hesabınızı kapatmak istediğinizi belirmeniz gerekiyor. Bu konuşma sırasında destek ekibindeki kişi sizden e-postanıza gelen doğrulama kodunu isteyecek. Gelen kutunuza bakıp e-postadaki kodu kopyalayın ve chat ekranına yapıştırıp gönderin. Kodu gönderdikten sonra destek kişisi size bir soru soracak. Profil bilgilerinizi değiştirip değiştirmemenizle ilgili bir soru olacak. Bu soruya evet cevabı vermeniz yeterli. Bu cevabınızdan sonra destek elemanı hesabınızı sileceğini söylüyor, siz de onay veriyorsunuz. Tüm bu işlemler sonucunda destek personelini hesabınızı kapatıyor.

Hesap Gizleme

Hesabınızı kapatamıyorsanız, hesabınıza ait profil bilgilerini değiştirebilirsiniz. Adınızı, soyadınızı, telefon numaranızı ve benzeri bilgilerinizi rastgele doldurarak kaydedin. Ücretsiz bir e-posta servisinden e-posta adresi alın ve hesabınızın bağlı olduğu e-posta adresini değiştirin. Son olarak arkadaş listenizde ekli herkesin engelleyin. Bu işlemin ardından Skype’ta sizi kimse bulamaz.

Ekran Görüntüleri

Skype hesabını kapatmak biraz zor. Yukarıda işlemi elimizden geldiğince anlaşılır bir şekilde anlatmaya çalıştık. Yukarıda anlatılanlar dışında herhangi bir sorunla karşılaşırsanız aşağıdaki yorum formunu kullanarak bizden yardım talep edebilirsiniz.

“Skype Hesap Kapatma” üzerine 2 yorum

  1. Hanımlar beyler,
    Microsoft hesabınızı kapatınca 60 gün içinde kapanıyor. Bu süre içinde Microsoft hesabına giriş yaparsanız tekrar etkinleşiyor. Dolayısıyla Microsoft’u kapatın ve 60 gün giriş yapmadan bekleyin. Bu işi bitirin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir